U subotu, 24. januara 2015. predstavnik jednog zainteresovanog udruženja za donošenje ovog zakona "Društvo lobista Srbije", na skupu kojem je prisustvovala i potpredsednica Vlade Zorana Mihajlović, izražava "očekivanje da će uskoro biti usvojen zakon kako bi se lobiranje uvelo u legalne tokove u Srbiji, da bi se znalo ko i pod kojim uslovima lobira." Vuković ističe da je predviđeno obučavanje i licenciranje lobista, registar i osnivanje komore lobista, "kao i da će sve to obesmisliti svaku korupciju u donošenju javnih odluka". "Srbiji bi puno značilo kada bi imala vojsku obučenih i licenciranih lobista", poručio je Vuković.
Istom prilikom, predsednik Privredne komore Beograda Milivoje Miletić je, takođe, rekao da je Srbiji potreban Zakon o lobiranju kako bi se taj posao obavljao na transparentan način i u evropskim okvirima. On je istakao da je poslovna zajednica Srbije učestvovala preko komorskog sistema u pripemi Zakona o planiranju i izgradnji i da je to sistemski zakon, čiji je cilj privlačenje investicija i podizanje građevinarstva i srpske privrede.
Transparentnost - Srbija smatra da je ovde nosilac aktivnosti od početka određen pogrešno, jer je aktivnost lobiranja samo jednim delom vezana za delokrug rada Ministarstva trgovine, a u mnogo većoj meri se odnosi na delokrug Miistarstva državne uprave i lokalne samouprave, naročito u kontekstu obaveza organa javne uprave da obezbede javnost svog postupanja.
Najkrupnija greška koja se može načiniti u vezi sa ovim zakonom bi bila fokusiranost isključivo na „profesionalno lobiranje“, što je samo jedna od oblasti koju treba urediti. Pored aktivnosti profesionalnih i registrovanih lobista (posrednika, koji rade u korist onih koji nisu dovoljno vični ili voljni da se sami bore za svoje interese ili ideje koje zastupaju), u Srbiji postoji potreba za uređivanjem prava svih građana da iniciraju određeno postupanje organa vlasti, obaveze organa po takvim inicijativama i javnost podataka o postupanju sa takvim inicijativama, ma od koga da dolaze.